Czy można korzystać z OC po poprzednim właścicielu auta? . Zobacz, od czego zależy wysokość ceny OC, i oszczędzaj . W jakiej sytuacji i jak zmienić ubezpieczyciela? . Dlaczego ceny OC się różnią? Sprawdź, czy nie przepłacasz . Ubezpieczenie OC pojazdów rolniczych - to musisz

Dziś jest: Wtorek, 21 maja 2024, Imieniny: Kryspina, Wiktora
Słownik finansowy

Wybierz pierwszą literę hasła:

ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ

Sonda

Czy odczuwasz skutki kryzysu?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Ubezpieczenia

Ubezpieczenia

Czy można korzystać z OC po poprzednim właścicielu auta?

Przeczytaj artykuł i przekonaj się, jakie prawa związane z ubezpieczeniem komunikacyjnym przysługują nabywcy używanego samochodu. Czy możesz wykorzystywać OC wykupione przez poprzedniego właściciela? Czy wolno Ci się go zrzec? Jeśli tak, to w jaki sposób? Poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. » czytaj więcej

Ubezpieczenia

Zobacz, od czego zależy wysokość ceny OC, i oszczędzaj

Zdajesz prawo jazdy, rozważasz zakup pierwszego auta i zastanawiasz się, jakie ubezpieczenie wybrać? Przede wszystkim zadbaj o OC – to ta polisa, do której wykupienia jesteś zobowiązany prawnie. W każdym towarzystwie uzyskasz nieco inną cenę, zawsze jednak wyliczoną na podstawie zniżek i zwyżek. Sprawdź za co są przyznawane, żeby wiedzieć, jak oszczędzać na OC. » czytaj więcej

Ubezpieczenia

W jakiej sytuacji i jak zmienić ubezpieczyciela?

Po kilku miesiącach lub latach zorientowałeś się, że płacisz za ubezpieczenie OC zdecydowanie więcej niż Twoi znajomi? Nie byłoby to niczym dziwnym, gdyby nie fakt, że mają prawo jazdy mniej więcej tak długo jak Ty, jeżdżą samochodami tej samej marki i podobnego rocznika oraz mają podobną sytuację życiową. Czy to odpowiedni moment, by zmienić ubezpieczyciela? Sprawdź, jak rozwiązać problem! » czytaj więcej

Ubezpieczenia

Dlaczego ceny OC się różnią? Sprawdź, czy nie przepłacasz

Nawet kilkaset złotych – taka różnica w cenach ubezpieczenia OC samochodu może dziwić. Dlaczego jedne towarzystwa ubezpieczeniowe decydują się sprzedawać tańsze polisy odpowiedzialności cywilnej, kiedy inne mają znacznie wyższe? Otóż różnica tkwi w… kalkulacji składki. Warto o tym wiedzieć, bo to warunek wyboru najkorzystniejszej oferty.
» czytaj więcej

Ubezpieczenia

Ubezpieczenie OC pojazdów rolniczych - to musisz wiedzieć

Rolnicy prowadzący gospodarstwa rolne mają obowiązek wykupienia obowiązkowego ubezpieczenia OC z tytułu prowadzenia gospodarstwa rolnego.
» czytaj więcej

Ubezpieczenia

Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie na życie?

Najlepsze nie oznacza najdroższe – tę zasadę można również odnieść do ubezpieczeń na życie. Potrzeby poszczególnych osób są bowiem bardzo zróżnicowane, a czasem ulegają jeszcze dużym zmianom. Jednak nawet wybredni klienci mają szeroki wybór produktów przygotowanych przez towarzystwa ubezpieczeniowe.
» czytaj więcej

Ubezpieczenia

Ubezpieczenie mieszkania – potrzeba czy fanaberia?

Mieszkanie to miejsce, które ma być azylem, oddzielającym od świata zewnętrznego. Zwykle inwestuje się w nie mało pieniędzy by stało się naszą twierdzą, miejscem bezpiecznym dla najbliższych. Jednak zdarzają się sytuacje losowe, w których mieszkanie ulega dewastacji, a my nie posiadamy środków na jego odnowienie.
» czytaj więcej

Ubezpieczenia

Gdzie najmniej zapłacimy za OC?

W Warszawie najdrożej, a w Rzeszowie najtaniej - w ten sposób przedstawia się geograficzne zróżnicowanie cen za obowiązkowe polisy odpowiedzialności cywilnej dla posiadaczy pojazdów mechanicznych w Polsce. Gdzie jeszcze kupimy tanie OC?
» czytaj więcej

Ubezpieczenia

Co ma wpływ na wysokość składki OC i AC?

Gdy kupujemy ubezpieczenie samochodu, zazwyczaj najwięcej uwagi poświęcamy wysokości składki. Każdemu kierowcy zależy wszak zarówno na tym, by zapewnić sobie odpowiedni zakres ochrony ubezpieczeniowej, jak i zapłacić jak najmniej. Niestety, nie jest możliwe wskazanie konkretnej wartości składki. Ubezpieczyciele nie stosują bowiem ryczałtu, a każdorazowo wyliczają jej wysokość, dostosowując ją do wyliczonego ryzyka ubezpieczeniowego. A co konkretnie ma wpływ na wysokość składki? Prezentujemy najważniejsze czynniki, które są istotne dla ubezpieczyciela.
» czytaj więcej

Ubezpieczenia

Jak rozsądnie wybrać ubezpieczenie na życie?

Wybór odpowiedniej polisy na życie to zapewnienie bezpieczeństwa finansowego dla rodziny w razie twojej śmierci, a także kalectwa czy długotrwałej choroby. Czym kierować się podczas wyboru takiego ubezpieczenia?
» czytaj więcej

Ubezpieczenia

Wybierz najlepsze OC – nie przepłacaj

OC jest polisą, które obowiązek nakłada prawo. Brak ubezpieczenia oznacza spore kary finansowe, dlatego należy pamiętać o zachowaniu jego ciągłość. Niektórzy kierowcy mają jednak z tym problem, szczególnie ci płacący wysokie składki. Warto więc przejrzeć oferty konkurencyjne, by nie przepłacać za OC.
» czytaj więcej

Ubezpieczenia

Jak wybrać ubezpieczenie na życie?

Chociaż śmierć nie jest tematem, który chętnie poruszamy, warto pomyśleć o konsekwencjach z nią związanych. Utrata bliskiej osoby to nie tylko trudna emocjonalnie sytuacja. To także moment związany z niemałymi wydatkami. Koszty organizacji godnego pogrzebu, czy pokrycia zobowiązań finansowych zmarłej osoby mogą być bardzo wysokie.
» czytaj więcej

Ubezpieczenia

Czym jest Dzienne Świadczenie Szpitalne?

Pobyt w szpitalu najczęściej związany jest z wypadkami losowymi. Nie tylko dezorganizuje on życie rodzinne czy zawodowe, lecz także może być kosztowny. Wykupienie Dziennego Świadczenia Szpitalnego pozwala na zminimalizowanie tych kosztów. » czytaj więcej

Ubezpieczenia

4 powody, dla których warto wykupić ubezpieczenie NNW

Większość właścicieli pojazdów ogranicza się wyłącznie do wykupienia obowiązkowej polisy OC. Tymczasem zakres ochrony ubezpieczeniowej można rozszerzyć, wykupując NNW – ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. Jeżeli nie jesteś przekonany co do słuszności tego rozwiązania, poznaj 4 najważniejsze korzyści. » czytaj więcej

Ubezpieczenia

Internet, telefon, agenci – gdzie szukać taniego OC?

Duży postęp jaki nastąpił w przeciągu ostatnich kilku lat w sektorze ubezpieczeń, znacznie ułatwił kierowcom kontakt z towarzystwami. Obecnie każda firma stara się posiadać jak najwięcej kanałów sprzedaży, aby móc dotrzeć do jak najszerszej rzeszy klientów, zarówno obecnych jak i potencjalnych. I tak zaczynając od agentów stacjonarnych, a kończąc na aplikacjach mobilnych można skontaktować się praktycznie z każdym zakładem ubezpieczeń, jednak wszystkie kanały mają swoje wady i zalety. Którego więc użyć, aby znaleźć najtańszą polisę OC? » czytaj więcej

Ubezpieczenia

Ubezpieczenia - potrzebuję czy nie?

Prawo jazdy, egzaminy, mandaty, piraci drogowi - to nagłówki, które w ostatnim czasie nie tracą na atrakcyjności w mediach. Na pewno każdy kierowca ma na ten temat własne zdanie. Jedną z kwestii, która nieodłącznie powiązana jest z kierowcami i samochodami, są ubezpieczenia. Jak jednak wybrać to najkorzystniejsze? » czytaj więcej

Ubezpieczenia

Ubezpiecz swój pojazd.

Każdy posiadacz samochodu, motocykla czy nawet skutera ma obowiązek go ubezpieczać.
» czytaj więcej

Ubezpieczenia

Brak AC w czasie wypadku. Dlaczego jednak warto je mieć?

Wśród ubezpieczeń obowiązkowych dla polskich kierowców nie znajduje się AC (Autocasco). Mimo braku obowiązku, zdecydowanie warto posiadać to ubezpieczenie, które jest najbardziej przydatne dla sprawcy kolizji bądź wypadku.
» czytaj więcej

Ubezpieczenia

Rozważasz wykupienie ubezpieczenia? Zaplanuj swój budżet.

Ubezpieczenie to przydatna inwestycja w bezpieczeństwo majątku, ale także coraz częściej w życie ludzkie.
» czytaj więcej

Ubezpieczenia

Firma Przyjazna Klientowi – BZ WBK-Aviva po raz trzeci wyróżniona.

BZ WBK-Aviva Towarzystwa Ubezpieczeń po raz trzeci otrzymały Godło ogólnopolskiego programu certyfikującego "Firma Przyjazna Klientowi".
» czytaj więcej

Ubezpieczenia

Ubezpieczenie OC i AC - czym się różnią?

Różnice między ubezpieczeniem OC i AC są fundamentalne. Warto je zrozumieć, by świadomie podejmować decyzję zarówno co do wyboru firmy ubezpieczeniowej, jak i zakresu ochrony przez nią świadczonej w ramach polisy.
» czytaj więcej

Ubezpieczenia

Korzyści z posiadania ubezpieczenia na życie

Wraz z rozwojem gospodarczym zauważyć można zdecydowanie większe zainteresowanie ze strony społeczeństwa ubezpieczeniami na życie. Ludzie zaczęli sobie uświadamiać wszystkie korzyści, jakie wynikają z posiadania odpowiednio dobranej polisy na życie. Dzięki takiej ochronie, jeśli ubezpieczona osoba ulegnie wypadkowi lub innemu zdarzeniu w wyniku którego poniesie śmierć, wskazana przez nią najbliższa rodzina lub ktoś inny, kto był dla ubezpieczonego równie bliski, otrzyma należne odszkodowanie. Zagwarantuje ono niezbędne środki do życia dla tych osób. Takie jest podstawowe założenie wykupu polisy na życie.
» czytaj więcej

Ubezpieczenia

Jak wybrać dobre OC.

Każdy posiadacz samochodu musi mieć wykupioną polisę ubezpieczenia oc. Zakres i kwota tego ubezpieczenia jest regulowana przez prawo i wynosi 5 milionów euro dla szkód na osobach, i milion euro dla szkód na mieniu.
» czytaj więcej

Ubezpieczenia

Rośnie bańka ubezpieczeniowa.

W polskiej gospodarce po cichu rośnie bańka ubezpieczeniowa. Z pozoru zdrowy rozsądek nadaje jeszcze ton. Na łamach prasy branżowej toczy się rzeczowa dyskusja. Poruszane są tematy kształtu produktów ubezpieczeniowych, potrzeby certyfikacji czy kontroli nad pobieranymi wynagrodzeniami.
» czytaj więcej

Ubezpieczenia

Jeszcze więcej nowości dla klientów Hestii

Od 1 września zmotoryzowani klienci Ergo Hestii mogą uchronić się przed skutkami spadku wartości pojazdu oraz utraty zniżki w razie zaistnienia szkody. » czytaj więcej

Ubezpieczenia

ZUS: Dowolny termin do ZUS

Osoby powracające do Polski oraz byli pracownicy, którzy nadal sami chcą płacić składki do ZUS, będą mogli złożyć wniosek w tej sprawie w dowolnym dla siebie terminie. » czytaj więcej

Ubezpieczenia

Polisa od ataku piratów

Porwanie statku przez piratów jeszcze do niedawna wydawało się opowieścią rodem z legend. Jednak wydarzenia ostatniego roku potwierdziły, że piraci mogą stanowić realne zagrożenie tak dla załogi jak i transportowanych towarów. » czytaj więcej

Ubezpieczenia

Wniosek o rozszerzenie działalności BRE Ubezpieczenia o reasekurację rozpatrzony

BRE Ubezpieczenia Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. uzyskało zgodę organu nadzoru na rozszerzenie zakresu swojej działalności o reasekurację. » czytaj więcej

Ubezpieczenia

ZUS częściej kontroluje osoby na zwolnieniach

W 2009 roku mamy do czynienia ze znaczącym wzrostem liczby osób, które przebywają na zwolnieniach lekarskich. » czytaj więcej

Ubezpieczenia

Link4: Kluczyki zabezpieczone na plus

Tegoroczną nowością produktową w Link4 jest możliwość ubezpieczenia kluczyków, dowodu rejestracyjnego i tablic w ramach polisy Kluczyki Plus. » czytaj więcej

Ubezpieczenia

Ergo Hestia ubezpieczy duże kredyty

Z początkiem sierpnia wchodzi w życie nowy pakiet ubezpieczeń Ergo Hestii dla klientów PKO BP. Tym razem będą to kredytobiorcy z wyższego i najwyższego segmentu indywidualnego - AURUM i PLATINIUM.
» czytaj więcej

Szukaj w serwisie:

Najnowsze firmy w bazie

Mariusz Lewandowski...

Jeżeli poszukują Państwo adwokata w Toruniu, zachęcamy do zapoznania się z ofertą...

emivio Ubezpieczenia Agent...

Ubezpieczenia dla Ciebie, Twoich Bliskich i Twojego Biznesu Dom, Mieszkanie, Samochód,...

Newsletter

Jeżeli chcesz być informowany o nowościach w serwisie 7finanse.pl, dodaj swój e-mail:

Partnerzy serwisu:
2009 © Copyright by 7finanse.pl portal finansowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.