Korzyści z posiadania ubezpieczenia na życie

Dziś jest: Wtorek, 25 czerwca 2019, Imieniny: Doroty, Łucji
Słownik finansowy

Wybierz pierwszą literę hasła:

ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ

Sonda

Czy odczuwasz skutki kryzysu?

Tak

Nie

Nie mam zdania

Ubezpieczenia

2013-06-10

Korzyści z posiadania ubezpieczenia na życie

Wraz z rozwojem gospodarczym zauważyć można zdecydowanie większe zainteresowanie ze strony społeczeństwa ubezpieczeniami na życie. Ludzie zaczęli sobie uświadamiać wszystkie korzyści, jakie wynikają z posiadania odpowiednio dobranej polisy na życie. Dzięki takiej ochronie, jeśli ubezpieczona osoba ulegnie wypadkowi lub innemu zdarzeniu w wyniku którego poniesie śmierć, wskazana przez nią najbliższa rodzina lub ktoś inny, kto był dla ubezpieczonego równie bliski, otrzyma należne odszkodowanie. Zagwarantuje ono niezbędne środki do życia dla tych osób. Takie jest podstawowe założenie wykupu polisy na życie.

Zawsze można także rozszerzyć posiadane ubezpieczenie na życie i zabezpieczyć się przed możliwością uszczerbku na zdrowiu, co będzie bezpośrednią przyczyną niemożności szybkiego powrotu do pracy zawodowej. Korzyścią takiego rozwiązania będzie możliwość zachowania takiej stopy życiowej jak przed zaistniałym nieprzewidywalnym zdarzeniem. W ramach polisy na życie można również wykupić ochronę na wypadek niezdolności do pracy, jest to istotne zwłaszcza w dzisiejszym czasach, gdy nikt nie może być pewien swojego miejsca pracy.

Niewątpliwą zaletą takiego ubezpieczenia jest to, że jest ona zabezpieczona przed fiskusem. Nie podlega ono jakimkolwiek egzekucjom, wyjątek stanowią roszczenia alimentacyjne. Również chcąc dokonać darowizny na rzecz drugiej osoby, nie zachodzi potrzeba odprowadzania podatku od darowizn.
W przypadku starania się o kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości, posiadanie polisy na życie, np. takiej jak polisa "moi bliscy", o odpowiedniej sumie gwarantowanej sprawi, że bank może w łatwiejszy i szybszy sposób przekonać się do wydania pozytywnej decyzji kredytowej.
Korzyści odczują również spadkobiercy, a dokładniej osoba, która będzie upoważniona do świadczenia z polisy ubezpieczonego, nie zapłaci ona podatku od spadku. Polisa nie będzie również wchodziła w skład masy spadkowej.

W każdej chwili może przydarzyć się nieszczęśliwy wypadek, nikt nie jest w stanie ich uniknąć. Posiadanie ubezpieczenia na życie w pewnym sensie zminimalizuje jego niepożądane skutki. Zapewni spokój osobie ubezpieczonej, jak również jej najbliższej rodzinie. Każdy może wybrać taki rodzaj polisy na życie wraz ze wszystkimi dodatkami, która spełni jego wszystkie wymagania i będzie przynosiła wyłącznie same korzyści.
» Odpowiedz

Opinie i komentarze (0)

Szukaj w serwisie:

Najnowsze firmy w bazie

emivio Ubezpieczenia Agent...

Ubezpieczenia dla Ciebie, Twoich Bliskich i Twojego Biznesu Dom, Mieszkanie, Samochód,...

CAPITAL PARTNER

CAPITAL PARTNER to firma doradcza posiadająca wieloletnie doświadczenie w obsłudze...

Newsletter

Jeżeli chcesz być informowany o nowościach w serwisie 7finanse.pl, dodaj swój e-mail:

Partnerzy serwisu:
2009 © Copyright by 7finanse.pl portal finansowy. Wszelkie prawa zastrzeżone.